دبیرکل سازمان ملل برای مردم جهان در ۲۰۱۸ هشدار قرمز داد | بلاگ

دبیرکل سازمان ملل برای مردم جهان در ۲۰۱۸ هشدار قرمز داد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

داد. آنتونیو گوترش در این پیام از رهبران جهان خواست فاصله‌ها را کاهش دهند و بین اختلاف‌ها پل بزنند.

دبیرکل سازمان ملل برای مردم جهان در ۲۰۱۸ هشدار قرمز داد

آنتونیو گوترش در یک پیام ویدئویی فرا رسیدن سال ۲۰۱۸ میلادی را به مردم سراسر جهان تبریک گفت. این دومین پیام سال نوی سیاست‌مدار کهنه‌کار پرتغالی از زمان انتخابش به عنوان دبیرکل سازمان ملل متحد است.

گوترش در ابتدای پیام خود به پیام سال گذشته اشاره کرد و گفت: «سال پیش، هنگامی که کارم را آغاز کردم، برای ۲۰۱۷ فراخوانی دادم مبنی بر اینکه سالی برای صلح باشد. متاسفانه جهان به‌طور اساسی خلاف آن حرکت کرد.»

او می‌گوید برای سال ۲۰۱۸ فراخوانی نمی‌دهد اما با توجه به گسترش مخاطرات هشدار می‌دهد: «هشدار قرمز برای جهان ما.»

گوترش کار خود را به عنوان دبیرکل سازمان ملل اول ژانویه ۲۰۱۷ به طور رسمی آغاز کرد. او در نخستین پیام خود با طرح این پرسش که “چگونه می‌توانیم به میلیون‌ها انسانی که در درگیری‌ها، و رنجی عظیم در مقابله با یک جنگ بی‌پایان گرفتار شده‌اند، کمک کنیم؟” گفته بود: «هیچ کس برنده جنگ‌ها نیست و همه بازنده هستند.»

دبیرکل سازمان ملل در پیام سال ۲۰۱۸ گفت: «مناقشه‌ها عمیق‌تر شده و خطرهای جدیدی ظهور کرده‌اند. نگرانی‌های جهانی از سلاح‌های هسته‌ای به بیشترین حد خود از دوران جنگ سرد تا کنون رسیده است. تغییرات اقلیمی سریع‌تر از ما حرکت می‌کند. نابرابری‌ها در حال افزایش هستند. ما شاهد نقض وحشتناک حقوق بشر هستیم. ناسیونالیسم و بیگانه‌ستیزی در حال افزایش است.»

دعوت به تلاش برای امن‌تر کردن جهان

آنتونیو گوترش برای سال ۲۰۱۸ همه را دعوت به اتحاد کرده و تاکید می‌کند که صمیمانه اعتقاد دارد “ما می‌توانیم جهان خود را امن‌تر کنیم”.

دبیر کل سازمان ملل گفت: «ما می‌توانیم مناقشه‌ها را حل و فصل کنیم، بر نفرت چیره شویم و از ارزش‌های مشترک دفاع کنیم. اما این کار را فقط با هم می‌توانیم انجام دهیم.»

آنتونیو گوترش در بخش پایانی پیام خود به مناسبت آغاز سال ۲۰۱۸، از رهبران جهان خواست قاطعانه تصمیم بگیرند، فاصله‌ها را کاهش دهند، روی شکاف‌های عمیق پل بزنند و اعتماد را از طریق گردهم آوردن همه مردم پیرامون اهداف مشترک احیا کنند. او گفت: «راه ما اتحاد است و آینده ما به آن بستگی دارد.»

گوترش در پیام قبلی خود با ابراز تاسف از این که  بسیاری از مناطق جهان بی‌ثبات شده از همه خواسته بود برای چیره شدن بر اختلاف‌ها تلاش کنند و صلح را “هدف و راهنمای” خود قرار دهند. سال ۲۰۱۷ درست در مسیر خلاف توصیه‌های گوترش پیش رفت و به پایان رسید.

وبگردی سایت کسب و کار بازده

دبیرکل سازمان ملل برای مردم جهان در ۲۰۱۸ هشدار قرمز داد


خبرخوان هفته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۹ نفر)
...
نویسنده : عباس بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 12 دی 1396 ساعت: 8:14