کلیات لایحه پیشنهادی بودجه ۹۷ تصویب شد

ساخت وبلاگ
چکیده : اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در نشست ظهر یک‌شنبه، دهم دی ماه خود پس از شنیدن توضیحات رئیس س... با عنوان : کلیات لایحه پیشنهادی بودجه ۹۷ تصویب شد بخوانید :

اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در نشست ظهر یک‌شنبه، دهم دی ماه خود پس از شنیدن توضیحات رئیس سازمان برنامه و کردند.

کلیات لایحه پیشنهادی بودجه ۹۷ تصویب شد

علی اصغر یوسف‌نژاد، نماینده ساری و سخنگوی کمیسیون تلفیق به پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس گفت: «توجه به واقعیت اشتغال، بیکاری، تولید، صندوق بازنشستگی، یارانه‌ها، قیمت حامل‌های انرژی و توجه به بازنشستگان فولاد از جمله مباحث مطرح توسط مخالفان لایحه بودجه سال ۹۷ بود.»

به گفته‌ی یوسف‌نژاد از نظر موافقان، انضباط مالی، شفافیت، تمرکززدایی، صرفه‌جویی در هزینه‌های غیرضروری و واقعی شدن هزینه‌ها، و کاهش ردیف‌های بودجه از ۳۳۷ به ۱۳۸ ردیف مهم‌ترین نقاط قوت لایحه پیشنهادی دولت محسوب می‌شوند.

منابع محدود در اختیار دولت

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: «آنچه که در نقطه نظرات نمایندگان دولت مشهود بود منابع محدود در اختیار دولت است. همچنین واقعیت‌هایی در جامعه همانند بیکاری، اشتغال و بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی وجود دارد که تخصیص این منابع بسیار مهم است و از این منابع محدود باید برای صرف نیازهای جاری و عمرانی استفاده شود.»

یکی از معضلات دولت کمبود شدید منابع مالی برای تامین هزینه‌ی پروژه‌های عمرانی است. بدون سرمایه‌گذاری کلان در این حوزه ایجاد ۸۳۰ هزار شغل که محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه وعده آن را داده امکان‌پذیر به نظر نمی‌رسد.

تکمیل پروژه‌های دولت

نماینده ساری در مجلس می‌گوید ۷۱ هزار پروژه نیمه‌تمام در ایران وجود دارد که برای آنها ۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است. او افزود تکمیل این پروژه‌ها به بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

رئیس مجلس علی لاریجانی ۲۷ آذر ماه بودجه را “یکی از مشکلات عمده کشور” خواند و گفت: «تمام منابعی که از نفت، مالیات و سایر موارد تهیه می‌شود در نهایت به زور حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود که بودجه جاری کشور نیز در همین حدود است.»

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفته است: «مسائلی همانند حامل‌های انرژی و فشار به جامعه جزو نگرانی و دغدغه‌های دلسوزان و نمایندگان خواهد بود و تصمیمات در کمیسیون تلفیق به گونه‌ای خواهد بود که نفع و سود و مصلحت مردم مدنظر قرار گیرد و به قشرهای کم درآمد آسیبی نرسد.»

وبگردی سایت کسب و کار بازده

کلیات لایحه پیشنهادی بودجه ۹۷ تصویب شد


خبرخوان هفته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۸ نفر)
مجله کسب و کار بازدهی...
ما را در سایت مجله کسب و کار بازدهی دنبال می کنید

نویسنده : عباس بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 12 دی 1396 ساعت: 8:14