یونیسف: می‌توان جلوی مرگ ۸۰ درصد نوزادان را گرفت | بلاگ

یونیسف: می‌توان جلوی مرگ ۸۰ درصد نوزادان را گرفت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

یونیسف ، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، اعلام کرده است که بیش از نیمی از ۳۹۰ هزار نوزاد به دنیا آمده در نخستین روز سال جاری میلادی (۲۰۱۸) در ۹ کشور جهان زاده می‌شوند. بیشتر این کشورها کشورهایی توسعه نیافته‌اند.

این ۹ کشور به ترتیب هند است با ۰۷۰/ ۶۹ نوزاد، چین (۷۶۰/ ۴۴)، نیجریه (۲۱۰/ ۲۰)، پاکستان (۹۱۰/ ۱۴)، اندونزی (۳۷۰/ ۱۳)، آمریکا (۲۸۰/ ۱۱)، جمهوری دمکراتیک کنگو (۴۰۰/ ۹)، اتیوپی (۰۲۰/ ۹) و بنگلادش با ۳۷۰/ ۸ نوزاد.

تخمین‌های صندوق کودکان سازمان ملل متحد در ارتباط با نوزادانِ به دنیا آمده در نخستین روز سال جدید میلادی، بر اساس مدارک موجود در سازمان ملل متحد است.

دومیلیون نوزاد بختی برای زندگی ندارند

در گزارش یونیسف آمده است: «بسیاری از این نوزادان نمی‌توانند بیش از چندروز به زندگی خود ادامه دهند.» این گزارش با رجوع به آمار سال ۲۰۱۶ سازمان ملل متحد اعلام کرده که در این سال هر روز دوهزار و ۶۰۰ نوزاد نتوانسته‌اند بیش از ۲۴ ساعت زندگی کنند.

یونیسف در ادامه‌ی گزارش خود در ارتباط با مرگ کودکان در زمان زایمان و پس از آن به آمار سازمان ملل متحد در این باره اشاره  می‌کند و می‌نویسد: «در سال ۲۰۱۶ برای دومیلیون کودک بخت زندگی بیش از یک هفته وجود نداشته است.»

برمبنای آمار یونیسف در مجموع در سال ۲۰۱۶ میلادی در سراسر جهان دومیلیون و ۶۰۰ هزار کودک پیش از رسیدن به نخستین سال زندگی خود درگذشته‌اند.

وبگردی سایت کسب و کار بازده

یونیسف: می‌توان جلوی مرگ ۸۰ درصد نوزادان را گرفت


خبرخوان هفته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱ نفر)

نوشته های مرتبط

...
نویسنده : عباس بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 12 دی 1396 ساعت: 14:53