ستاد تنظیم بازار از کاهش قیمت تخم مرغ خبر داد

ساخت وبلاگ
چکیده : ستاد تنظیم بازار قیمت هر شانه تخم مرغ را ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و هر دانه آن را ۴۲۰ تومان اعلام کرد و ا... با عنوان : ستاد تنظیم بازار از کاهش قیمت تخم مرغ خبر داد بخوانید :

ستاد قیمت هر شانه تخم مرغ را ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و هر دانه آن را ۴۲۰ تومان اعلام کرد و از کاهش قیمت تخم مرغ خبر داد. این ستاد قیمت‌های بالای این ارقام را گرانفروشی خوانده و از مصرف کنندگان خواسته “تخلفات” را اطلاع دهند.

ستاد تنظیم بازار از کاهش قیمت تخم مرغ خبر داد

طی بیست روز گذشته قیمت هر شانه تخم مرغ در تهران از ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان (در میادین شهرداری) تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح شهر به فروش می‌رسید.

منابع غیردولتی البته گفته بودند در این مدت قیمت هر عدد تخم مرغ به ۶۰۰ تومان هم رسیده بود.

کاهش قیمت تخم مرغ در حالی اعلام شده که براساس آمار گمرک ایران در یک هفته اخیر حدود ۱۱۶ تن تخم‌مرغ به ایران وارد شده است.

با کاهش موجودی تخم مرغ در ایران قیمت این کالا در هفته‌های اخیر رو به افزایش گذاشت و دولت مجبور شد اجازه واردات تخم‌مرغ را صادر کند.

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت هفته پیش گفت که مجوز واردات حدود ۱۹ هزار تن تخم مرغ صادر شده است.

دولت ایران کاهش عرضه از تیرماه و شیوع آنفلونزا را عامل اصلی افزایش قیمت تخم مرغ می‌داند.

از مهرماه امسال با شروع بیماری های تنفسی در مرغداری‌های استان‌هایی مانند تهران، البرز، آذربایجان، قزوین و قم قیمت تخم مرغ رو به افزایش گذاشت.

بعضی دیگر البته افزایش قیمت خوراک طیور را عامل این گرانی معرفی کرده‌اند.

محمد باقر نوبخت می‌گوید: “برای حفظ سلامت مردم نسبت به معدوم کردن مرغ ها اقدام کردیم و در این راستا ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن مرغ تخم گذار معدوم شد که ۱۴ تا ۲۰ درصد از نیاز ما را این میزان مرغ معدوم شده تأمین می‌کرد.”

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی امروز دوشنبه یازدهم دی گفت: “آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان سطح وسیعی از کشور را در بر گرفته و مشکلات عدیده‌ای برای مرغداران به وجود آورده است، چراکه آنها بیشترین آسیب را در این میان دیده‌اند و امیدواریم از طریق بیمه بتوانیم بخشی از خسارت‌های وارد شده به آنها را جبران کنیم.”

وبگردی سایت کسب و کار بازده

ستاد تنظیم بازار از کاهش قیمت تخم مرغ خبر داد


خبرخوان هفته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۲ نفر)
مجله کسب و کار بازدهی...
ما را در سایت مجله کسب و کار بازدهی دنبال می کنید

نویسنده : عباس بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 13 دی 1396 ساعت: 12:24