پارلمان اسرائیل طرح پایتختی بیت المقدس را تصویب کرد | بلاگ

پارلمان اسرائیل طرح پایتختی بیت المقدس را تصویب کرد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به دو سوم آرای نمایندگان نیاز دارد. بدین سان چنانچه دولت قصد داشته باشد بر پایه یک توافق بخشی از بیت المقدس را به فلسطینی‌ها واگذار کند، این امر به آرای حداقل دو سوم نمایندگان نیازمند است.

پارلمان اسرائیل طرح  کرد

پارلمان اسرائیل روی هم ۱۲۰ نماینده دارد. تا کنون برای تصویب هر امری به اکثریت مطلق آرا یعنی به ۶۱ رأی نیاز بود، اما از این پس به حداقل ۸۰ رأی نیاز هست، یعنی امکان تصویب یک طرح یا لایحه مشکل‌تر می‌شود.

این تصمیم پارلمان اسرائيل حدود یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمریکا، اعلام کرد که قصد دارد سفارت ایالات متحده را از تل‌آویو به بیت المقدس منتقل کند، و با این موضع عملا تمام بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت؛ چیزی که از سوی جامعه بین‌المللی پذیرفته نشده است.

اسرائیل با پیروزی در جنگ ۶روزه‌ی سال ۱۹۶۷ بخش شرقی اورشلیم را متصرف شد و سپس به خاک خود ملحق کرد.

فلسطینی‌هایی که قصد دارند دولت مستقل خود را در جوار اسرائيل تشکیل دهند، همواره بیت المقدس را پایتخت دولت آینده تلقی کرده‌اند.

الحاق تمام بیت المقدس به اسرائیل نقض آشکار “راه حل تشکیل دو کشور همجوار” محسوب می‌شود، که سازمان ملل متحد و بسیاری از کشورهای جهان از آن حمایت می‌کنند.

وبگردی سایت کسب و کار بازده

پارلمان اسرائیل طرح پایتختی بیت المقدس را تصویب کرد


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۶ نفر)
...
نویسنده : عباس بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 13 دی 1396 ساعت: 16:19