انتصاب وزیر تنهایی در انگلستان برای مقابله با معضل غم‌انگیز انزوا

ساخت وبلاگ
چکیده : تنهایی و انزوای شهروندان پدیده‌ای فراگیر در جوامع مدرن محسوب می‌شود از این رو دولت بریتانیا دست به م... با عنوان : انتصاب وزیر تنهایی در انگلستان برای مقابله با معضل غم‌انگیز انزوا بخوانید :

با این معضل اجتماعی زده است. بنا به آمارهای موجود بیش از ۹ میلیون نفر در بریتانیا در تنهایی به سر می‌برند.

 برای مقابله با معضل غم‌انگیز انزوا

بنا به آمار دولت بریتانیا و صلیب سرخ بیش از ۹ میلیون شهروند تنها و منزوی در این کشور زندگی می‌کنند. بنا به یک آمار تکان‌دهنده بیش از ۲۰۰ هزار سالمند در بریتانیا حداکثر یک بار در ماه با دوستان و بستگان خود تماس یا گفت‌وگو دارند.

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا درباره این “چالش اجتماعی” گفت که “افراد زیادی در این واقعیت غم‌انگیز” به سر می‌برند. نخست‌وزیر بریتانیا تصریح کرد که دولت او خواهان رسیدگی به این معضل اجتماعی است.

نهاد ویژه‌ای در دولت بریتانیا برای رسیدگی به مشکل “تنهایی” ایجاد شده است که در حال حاضر مسئولیت آن بر عهده تریسی کروچ، “وزیر ورزش و جامعه مدنی” این کشور نهاده شده است.

خانم کروچ موظف است که در این زمینه به‌صورت فراحزبی عمل کند و تمامی برنامه‌های دولتی و بخش خصوصی را با یکدیگر هماهنگ سازد. وزیر ورزش بریتانیا گفت که گرچه این مشکل در سالمندان بیشتر دیده می‌شود ، اما معضل تنهایی در میان تمامی گروه‌های سنی وجود دارد.

به گفته کارشناسان فقدان روابط اجتماعی می‌تواند پیامدهای بسیار خطرناکی برای روان و سلامتی شهروندان داشته باشد و حتی می‌تواند به کاهش طول عمر انسان‌ها بینجامد.

میراث جو کوکس

با تعیین نهادی مستقل برای رسیدگی به مشکل “تنهایی و انزوا” در دولت بریتانیا در واقع برنامه‌ای دنبال می‌شود که برای نخستین بار به ابتکار خانم جو کوکس، نماینده حزب کارگر بریتانیا برای کمک به “افراد تنها” پی‌ریزی شده بود.

کمیسیونی در پارلمان بریتانیا در سال ۲۰۱۷ وظیفه رسیدگی به مشکل “تنهایی” را برعهده گرفت و در پایان تحقیقات خود به دولت بریتانیا پیشنهاد کرد برای مقابله‌ی موثر با این پدیده اجتماعی نهاد یا وزارتخانه‌ی مستقلی را تاسیس کند.

جو کوکس در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶ یک هفته پیش از برگزاری همه‌پرسی درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا توسط یک مهاجم راست‌گرا به‌طرز دلخراشی کشته شد. خانم کوکس یکی از طرفدران ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا و یکی از فعالان سرشناس حقوق‌بشر در اروپا بود. قاتل کوکس در دادگاهی در بریتانیا به حبس ابد محکوم شد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

 انتصاب وزیر تنهایی در انگلستان برای مقابله با معضل غم‌انگیز انزوا


خبرخوان هفته

مجله کسب و کار بازدهی...
ما را در سایت مجله کسب و کار بازدهی دنبال می کنید

نویسنده : عباس بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 28 دی 1396 ساعت: 12:24