اینترنت ماهواره ای: ۴ حقیقت جالب درباره اینترنت ماهواره ای که باید بدانید | بلاگ

اینترنت ماهواره ای: ۴ حقیقت جالب درباره اینترنت ماهواره ای که باید بدانید

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

ای یکی از انواع روش های دسترسی به شبکه اینترنت می باشد که از طریق ارتباطات ماهواره ای برقرار می شود. اینترنت ماهواره ای بیشتر برای مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که دسترسی به اینترنت زمینی و معمولی امکان پذیر نمی باشد یا از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است. با استفاده از این سرویس، شما قادر خواهید در سرعت های بسیار بالایی اقدام به ارسال و دریافت داده نمایید. در ادامه ۴ حقیقت جالب درباره اینترنت ماهواره ای آمده است.

۱. اتصال و ارسال و دریافت اطلاعات از اینترنت ماهواره ای

اینترنت ماهواره‌ای چیست

برای اتصال نیاز به یک دستگاه گیرنده/فرستنده دارید. این دستگاه‌ها در هر نقطه‌ای از دنیا اتصال به اینترنت را میسر می‌کنند. حتی نقاطی که در آن هیچ سیگنال مخابراتی وجود ندارد.

دستگاه مانند یک “هات‌اسپات وای‌فای” عمل می‌کند که به کمک آن می‌توانید کامپیوتر و دستگاه‌های هوشمند خود را به اینترنت متصل کنید.

۲. دستگاه های قابل حمل (چمدانی)

اینترنت ماهواره‌ای چیست

دستگاهی موسوم به بیگن ترمینال (BGAN Termial) دستگاه گیرنده/فرستنده‌ای است که شرکت‌های ماهواره‌ای مختلف ارایه می‌کنند و سرعت اینترنت از این طریق می‌تواند تا ۵۰۰ کیلوبیت‌ درثانیه باشد.

در اندازه کوچکتر دستگاه‌هایی مثل iSavi محصول شرکت اینمارست که به اندازه یک کتاب کوچک است، می‌تواند همین خدمات را ارایه کنند اما سرعت اینترنت آن حداکثر ۲۰۰ کیلوبیت‌برثانیه می‌تواند باشد که تنها در حد دریافت و ارسال فایل‌های متنی است.

برای سرعت‌های بالاتر تا ۵۰ مگابیت‌بر‌ثانیه می‌توان از سرویس‌هایی مثل Global Xpress Network استفاده کرد که اندازه دستگاه گیرنده/فرستنده به مراتب بزرگ‌تر است و راه‌اندازی آن شامل نصب یک دیش کوچک می‌شود اما همچنان قابل حمل است.

به‌کارگیری این سرویس تنها از طریق اپراتورهای محلی که با شرکت ماهواره‌ای همکاری می‌کنند، امکان‌پذیر است.

۳. استفاده از اینترنت ماهواره ای در ایران

اینترنت ماهواره‌ای چیست

برای استفاده شخصی از بیگن و یا iSavi باید این دستگاه‌ها را وارد کشور کرد که برای این کار نیاز به صدور مجوز قانونی دارید. بنابراین ورود قانونی آنها به ایران امکان پذیر نیست چون احتمالا مجوز مربوطه صادر نخواهد شد.

از سوی دیگر شرکت‌های ماهواره‌ای برای ارائه خدمات در هر کشور، براساس قوانین آن کشور عمل می‌کنند بنابراین اگر دولت کشوری ورود ترافیک اینترنتی آنها را به داخل خود ممنوع کند، آن‌ها در آن کشور خدماتی نمی‌دهند.

این یعنی اگر به آنها دستور داده شود اتصال دستگاه‌های خود که وارد ایران شده را قطع کنند. خود را موظف می‌دانند در این زمینه اقدام کنند.

۴. شایعه و فرضیه متصل کردن ایران به اینترنت ماهواره ای توسط آمریکا

اینترنت ماهواره‌ای چیست

دولت آمریکا چیزی درباره ارایه اینترنت ماهواره‌ای در ایران اعلام نکرده است. اما حتی اگر فرض کنیم دولت آمریکا تصمیم بگیرد به مردم ایران کمک کند به اینترنت ماهواره‌ای متصل شوند، باید از طریق شرکت‌های ماهواره‌ای که طبق قوانینی که گفته شد فعالیت می‌کنند، وارد عمل شود.

یک فرضیه می تواند این باشد که با اعمال نفوذ بر یکی از شرکت‌های ماهواره ای آمریکایی این امر ممکن شود. اما همچنان برای اتصال به اینترنت ورود دستگاه های دریافت سیگنال به کشور لازم است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

اینترنت ماهواره ای: ۴ حقیقت جالب درباره اینترنت ماهواره ای که باید بدانید


خبرخوان هفته

...
نویسنده : عباس بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت: 17:12